Právě si prohlížíte Jak se projevuje prožití mého dětství v současnosti

Jak se projevuje prožití mého dětství v současnosti

Jak se projevuje prožití mého

dětství v současnosti?

V  dnešním článku se budu věnovat kapitole z knihy: metoda RUŠ aneb JÁ TO MÁM JINAK od autora Karla Nejedlého:Jak se projevuje prožití mého dětství v součsnosti.“  Podíváme se na to, jak ovlivňuje minulost naše současné chování a rozhodování. A jak ovlivňuje naše životní štěstí. Pojďme se společně podívat, jak se negace z našeho dětství projevují.

Jak se projevuje prožití mého dětství v součsnosti?

Běžně nepříjemnostem z naší minulosti nepřikládáme zvláštní význam. A pokud ano, většinou nevíme, jak se s tím vypořádat.
Naši nepříjemnou minulost prožíváme nadále podle toho, jak jsme se ke každému konkrétnímu problému postavili a jaký jsme k němu zaujali postoj.
Negace z našeho dětství, máme v sobě.“
Jsou tři možnosti, jak se následně projevují v našem životě.

1. možnost (nejčastější varianta)
Prostě je mám dál v sobě, nic účinného jsem s nimi neudělal/a. 
Výsledek: žiju je dál v různých situacích.
Příklady: Příště se zachovám jinak.“ Říkáte si po nějaké nepříjemné situaci. Přijde podobná situace a zase uděláte to samé. Řeknete si, že příště se zachovám jinak, příště to udělám jinak, příště už se určitě zachovám jinak… Ale naše emoce jsou zkrátka někdy silnější než rozum a cit.

2. možnost
V dětství jsem se rozhodl/a, že: „Já nikdy nebudu jako on (táta), já nikdy nebudu takový jako táta. Nikdy nebudu taková jako ona (máma), Nebudu jako oni! , „Budu úplně jiný/á! Možná jste si řekli: „Tohle já nikdy nebudu dělat svým dětem!“ Dosaďte si cokoli.
Výsledek: Ty moje negace jsou od dětství ve mně stále, ale já je v sobě potlačuji nějakým svým rozhodnutím/i.
Příklady:Snažím se nedat to na sobě znát.“ Pak přeteče moje „poslední kapka“ naštvu se, moje emoce mě semelou a já vybuchnu jak „papiňák“. A pak ve večerních zprávách pak hlásí: „Takový hodný, milý, usměvavý pán to byl a najednou zavraždil celou rodinu apod. A nikdo z okolí nechápe proč.“

3. možnost
„Negace v sobě vyřeším.“
Výsledek: Jako logický výsledek je nežiju.
Příklad:  „Mám teď měsíc novou holku, ta je jak anděl, moc si rozumíme.“ Říká muž. Ž: „Mám úžasného nového partnera, skvěle se doplňujeme.“ Říká žena. Pokud v sobě tento člověk nevyřešil negace z minulých vztahů, pak problémy stejně přijdou. Zkušenosti s klienty mluví jasnou řečí. Dříve nebo později si o tom „andělu a panu úžasném“ budu taky myslet svoje negace, např. „Nemá mě rád/a!“ a další.

Proto nám tu konkrétní negaci život „předvádí“ postupně přes různé osoby a situace, abychom měli příležitost to v sobě vyřešit.
„Ta osoba, to sice spustila, ale nezpůsobila.“ Negace máme v sobě z našeho dětství a jen tam, je v sobě můžeme odstranit trvale.
Zdroj: Z knihy „Já to mám jinak“ Karel Nejedlý

Věřím, že jste se dozvěděli, že naše minulost může mít velký vliv na naše současné chování a rozhodování a že je důležité pracovat s těmito vlivy, abychom mohli žít plnohodnotný a šťastný život. A jak můžeme s těmito vlivy pracovat? Jednou z možností je navštívit terapeuta, který je zběhlý v metodě RUŠ. jako odborná terapeutka metody RUŠ, s touto metodou mohu pomoci vyřešit jakýkoli problém a pomoci vám cítit se skvěle. Pokud tedy trpíte tíhou minulosti nebo jinými problémy, neváhejte mě kontaktovat a společně najdeme cestu k vašemu lepšímu životu.

Rozhodl/a ses být konečně šťastný/á?

Rezervuj si terapii

Napsat komentář