Právě si prohlížíte Život je jako žonglování s pěti míčky

Život je jako žonglování s pěti míčky

„Život je jako žonglování s pěti míčky, se kterými žonglujeme ve vzduchu a snažíme se, abychom žádný z nich neupustily. Jen jeden z míčků je z gumy a ostatní jsou ze skla. Pět míčků představuje práci, rodinu, zdraví, přátele a vaši duši.

 Cítíte se často jako na houpačce, kdy jednou Vám  všechno klape jako po másle, a jindy máte pocit, že všechno padá na vaši hlavu? A přesto, i když  už to dál nezvládáte, stejně se snažíte a pokračujete a pokračjujete dál.  Hodně žen se snaží udržet všechny tyto míčky ve vzduchu. Nebude trvat dlouho a uvědomíte si, že práce je ten gumový míček.

Pokaždé, když spadne, znovu se odrazí a vrátí nazpět, zatímco ty ostatní míčky ze skla jen spadnou. Nevrátí se už nazpět do předchozí polohy.  Buď budou poškozené, nebo rozbité, popraskané, či dokonce úplně zničené.

Práce je sice důležitá, ale ne důležitější než vaše rodina, zdraví, přátelé a vaše duševní pohoda. Tyto věci jsou jako křehké skleněné míčky, které potřebují vaši pečlivou pozornost a péči. Ujistěte se, že je neztrácíte ze svého zorného pole.

Jako terapeutka se snažím pomáhat ženám, které ke mně příjdou, nalézt rovnováhu mezi těmito důležitými životními  oblastmi. Společně pracujeme na vyřešení překážek, které jim způsobují stres a pocity přetížení, z neustáleho  žonglování, se všemi těmi povinnostmi, které jen horko těžko zvládají.

Nastavení priorit a plánování, aby mohly udržet všechny tyto míčky ve vzduchu a zároveň si udržet svou rovnováhu, je pro spoustu žen stále tabu. A tak jedou na plný výkon a místo, aby žily krásný a šťastný život, tak se v něm ztrácí a spíš přežívají, s vypětím sil, nové obtížné životní situace.

Tuto myšlenku s  pěti míčky vyjádřil na svém projevu generální ředitel Google Sundar Pichai. A právě on dokonale vystihl, jak důležité je udržet všechny tyto míčky ve vzduchu.

Jistě se najde mnoho z vás, které se s tímto přirovnáním ztotožňují. Vím, že mnoho žen, včetně Tebe i mě, máme totiž svvých vlastních „pět míčků“, se  kterými  neustále žonglujeme – rodina, práce, zdraví, vztahy a naše duše.  A stejně jako žonglér, i my se snažíme udržet všechny míčky ve vzduchu, aby žádný neupadl.

 Udržet rovnováhu mezi prací, rodinou, zdravím, přáteli a naší duší,  může být velmi náročné…

Je super pracovat, ale není to jediný, na čem bychom se měly zaměřit. Je důležitý si uvědomit, že naše mentální zdraví a pohoda je ještě důležitější a potřebuje naši pozornost a péči. Pro to, abychom se cítily v pohodě a šťastné…

 …stačí se pro to jen rozhodnout. Nečekejte ani o minutu déle a dejte vale svým potížím a starostem. 

Narovinu Vám říkám, že žít v harmonii, být v  rovnováze, je možné. Změnit skutečnost, je snadnější, než kdy jindy, a vy můžete být první z vašeho okruhu přátel a zažít na vlastní kůži, pocit vítězství nad životní nepohodou. Pojďte do toho se mnou a uvidíte, co Vám přinese a jaké nové příležitosti vám přinese. Třeba tak najdete, jak si splnit všechna Vaše přání! Stejně tak, jako se to povedlo mě.

Jsem si jistá, že o tomto zážitku budete chtít mluvit se svými kamarádkami.

 Jsem terapeutka a hlavně žena, která je tu pro Vás, abychom společně pracovaly na vašich cílech a dosáhly zdravé rovnováhy a štěstí.

Navštivte mě na terapii a pojďme společně vyřešit limity a překážky. „Problémy.“ Chcete-li je tak nazvat. 

S láskou Marcela Maňasová, terapeutka metody RUŠ (zkratka pro Rychlá a Účinná změna Skutečnosti

Pro více informací , jak probíhá terapie, o tom, jak pracuji a další zajímavosti, klikni na růžové tlačítko, které Tě přivede na stránku o terapii.

Napsat komentář