Právě si prohlížíte Bojím se změny, proto do toho nejdu!

Bojím se změny, proto do toho nejdu!

Svůj problém můžu pojmenovat jedinou větou, napsala mi Viktorie. Nejsem spokojená ani šťastná.
Ale rovnou k tomu přidávám, že bych to chtěla změnit. Akorát se té změny bojím.
Bojím se změny, proto do toho nejdu. Když v tom žiju tak dlouho tak, je to prostě těžký vyjít z té zóny, na kterou jsem zvyklá. Možná kdyby mi bylo osmnáct, šlo by to raz dva. Neříkám, že teď jsem stará, ale když s tím žiju celý život, tak je to opravdu hodně velký odhodlání to změnit. Miliony lidí se bojí změny, přitom, že si uvědomují, že to mají udělat
A vy říkáte, že se ten strach dá rychle vyřešit, ale já se bojím to rychle vyřešit. Já si myslím, že rychle vyřešit nejde nic. Lidi se na to potřebuji připravit. Vím, že je to všechno v mé hlavě. Vím, že můžu získat víc, než od terapie očekávám. Chce to jen správný směr, pomůžete mi ten směr najít?
 
Vzpomněla jsem si teď na knížku, ve které hlavní hrdina se bojí toho, že přijde válka. A tak se připravuje, aby tu válku přežil.
Snižuje si postupně množství stravy, kterou jí.
Spí na zemi, aby si zvyknul.
A ona ta válka pořád nepřichází a on si zvyká, zvyká, zvyká. No a deset let na to, ona opravdu ta válka přijde. A on už je na to připravený.
Jenomže jde po ulici a srazí ho auto a umře.
Celý život se připravoval na něco, až zapomněl si ten život užívat.
 
Pomůžu vám najít ten správný směr. Pracuji tou nejlepší českou metodou. Jedinečným způsobem, který pomáhá lidem užívat si nové věci a dobře se vypořádat s těmi starými. A ne připravovat se na něco, co ani nepřijde, ale užívat si tu chvíli tady a teď.
Nic jiného není. Je načase s tím něco udělat.
 

Napsat komentář